Vernieuwde tool voor MPG-berekeningen
De nieuwe MPG Free-tool wordt op woensdag 9 april gelanceerd door Stichting MRPI. Experts uit de sector delen inzichten en presenteren de tool, die ontwerpers en bouwprofessionals helpt om duurzamer te bouwen.
Het congres wordt door dagvoorzitter Titia Siertsema, geopend. Zij is voorzitter van de NVTB, de Nederlandse Vereniging Toeleverende Bouwmaterialenindustrie. Zij leidt het programma in goede banen. Dit bestaat uit onder andere een reeks experts die de belangrijkste thema’s rondom MPG-berekeningen en duurzaam bouwen behandelen.
De hoogtepunten
Het programma bevat diverse hoogtepunten, waaronder Rik Blom over 'Waarom zijn MPG-berekeningen van belang', Jan Willem Groot over 'Hoe werkt het MPG-stelsel' en Leo Oosterveen, die je vertelt over hoe de MRPI MPG free tool werkt bij duurzaam gebouwontwerp. Daarnaast krijg je van Patrick Jansen een toelichting en demonstratie op de tool, legt Congrui Zha je uit over parametrische mogelijkheden bij MPG-berekeningen en vertelt Jourdain Martens over wat MEPG-berekeningen zijn en waarom ze van belang zijn. Tot slot legt Pim Peters uit over het schetsontwerp van de tool. Deelnemers krijgen niet alleen theoretische inzichten, maar ook praktijkvoorbeelden en demonstraties van de nieuwste rekentool.
Kennismaken
Deze bijeenkomst biedt bouwprofessionals de kans om als eerste kennis te maken met de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van MPG en MEPG-berekeningen. De lancering van de MPRI MPG free tool stelt gebruikers in staat om op een toegankelijke manier milieuprestaties van gebouwen in kaart te brengen. Daarnaast worden ook betaalde parametrische mogelijkheden besproken, zodat professionals de tool optimaal kunnen benutten.
Praktische informatie
Datum: 9 april 2025
Locatie: Einsteinbaan 1, Nieuwegein
Tijd: 13:30 – 16:45 uur
Aanmelden kan via dit aanmeldformulier.